ZPRÁVIČKY Z NAŠÍ ŠD

 

Říjen ve školní družince

V měsíci říjnu jsme se zaměřili na vnímání změn v přírodě v souvislosti s novým ročním obdobím, podzimem. Jako každý měsíc jsme se věnovali činnostem, které přispívají k našemu vývoji, dovednostem a poznání. Rádi vytváříme, malujeme, čteme, stavíme, hrajeme hry, sportujeme a vyrážíme na výlety. Tento měsíc jsme byli na výstavišti v Lysé nad Labem a také v kině na animované pohádce „Yeti“.  Vyráběli jsme dýni Vilíka, který se zúčastnil soutěže na „Dýňobraní“.  Také jsme byli ukázat své dovednosti formou básniček a písniček na akci obce Nedomic, která se konala druhou říjnovou sobotu. Teď tu máme Halloween a my jsme společně se školčaty upekli celé škole čarodějnické prsty…. To byla mňamka! Všem přejeme krásné podzimní dny.

Září u nás v ŠD

Prázdniny jsou fuč a my jsme opět ve škole. V letošním školním roce k nám přibylo 11 nových žáčků. Sice se všichni známe, ale musíme se poznat dokonale.  A myslím, že se nám to daří. Věnujeme se všem činnostem, které přispívají k našemu rozvoji. Kreslíme, vytváříme, hrajeme si, povídáme, čteme pohádky a příběhy, hrajeme divadlo, chodíme na procházky po okolí, sportujeme, věnujeme se tématům, které jsou v měsíci aktuální, díváme se na pohádky a také vyrážíme za hranice naší obce. Tento měsíc jsme byli v kině v Neratovicích na animovaném filmu Hotel Transylvánia 3. No prostě super!

V měsíci říjnu nás čeká výlet do Lysé nad Labem, kino a také vystoupení, které je organizováno obcí Nedomice „Dýňobraní“.