ZPRÁVIČKY Z NAŠÍ ŠD

 

Duben v naší školní družině…

Jako každý měsíc jsme měli téma, kterému jsme se věnovali. Měsíc duben patří dětem a dopravě.  Povídali jsme si, malovali, plnili kvízy, četli, hráli různé hry, vyráběli a tancovali. Rádi se věnujeme tělesným aktivitám. Procházkám po okolí, fotbalu, vybíjené, skokům přes švihadlo, a také běhu na čas. Navštívili jsme kino v Neratovicích, kde nám promítali film Jak vycvičit draka 3. Tento měsíc byl také zápis do první třídy. Dětem jsme připravili dárečky, které jsme sami vyráběli. Také jsme slavili a vyprávěli si o velikonocích a čarodějnicích. Navštívili jsme naší oblíbenou cukrárnu, kde jsme si dali zmrzku.  

 

Březen ve školní družině…

Březen se nesl v duchu příchodu jara. Děti tvořily první jarní kytičky, které pozorovaly při procházkách v okolí školy. V měsíci březnu jsme se věnovali příběhům o zvířátkách, které jsme také ilustrovali. Posilovali jsme svoji fyzickou kondičku a hráli spoustu her. Rádi jezdíme na výlety a tak jsme vyrazili na výstaviště v Lysé nad Labem.

 

Únor v naší školní družině…

  I když měsíc únor je ze všech nejkratší, nám to vůbec nevadí.  Náš program je hodně pestrý a užíváme si. Tento měsíc jsme se věnovali životu kolem nás. Jedno z témat byla planeta Země, kontinenty, naše republika, místo kde žijeme.  To, že malujeme, vytváříme, hrajeme si, čteme, povídáme si, sportujeme, chodíme na procházky, patří do naší každodenní činnosti. Také jsme oslavili svátek sv. Valentýna a dali valentýnky. Vyráběli jsme také přáníčka k MDŽ, které v březnu rozneseme našim nejstarším občankám. Moc se těšíme na jaro, a že brzy někam vyrazíme…

 

Leden v naší družince.

  Je po vánočních prázdninách a my jsme opět u nás v družince. Nejvíce nás zajímalo, co jsme dostali od Ježíška. A asi jsme museli být moc hodní, protože toho bylo hooodně. I tento měsíc nás čekalo hodně aktivit. Nejen, že jsme kreslili, vyráběli, hráli si, sportovali, četli si naše oblíbené pohádky, které jsme i zahráli jako divadlo, ale také jsme navštívili kino v Neratovicích, kde nám promítli pohádku „Asterix a tajemství kouzelného lektvaru“.

Od tohoto měsíce se naše školní družina zapojila do projektu „SPORTUJ VE ŠKOLE“. A fakt nás to moc baví….

  Počasí bylo teplé a tak jsme místo bobování a bruslení chodili na procházky ….